CBOS: Komorowski nadal na czele rankingu zaufania

   2013-01-22 13:45:41

Prezydentowi ufa 68 proc. ankietowanych. Największą nieufność wzbudza Jarosław Kaczyński - zaufania do lidera PiS nie ma 54 proc. badanych. To wyniki najnowszego sondażu CBOS.

Poziom zaufania do Bronisława Komorowskiego spadł jednak o 1 punkt procentowy w porównaniu w badaniem sprzed miesiąca. Z kolei nieufność wobec prezydenta deklaruje teraz 11 proc. ankietowanych, czyli o 2 punkty procentowe mniej niż w grudniu.

Na drugim miejscu rankingu znalazł się polityk SLD Ryszard Kalisz, któremu ufa 47 proc. respondentów. To o 5 punktów procentowych mniej niż w zeszłym miesiącu. Nieufność wobec Kalisza deklaruje 18 proc. badanych (wzrost o 2 punkty procentowe).

Ostatnie miejsce na podium należy do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, do którego zaufanie ma 46 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy). Nie ufa mu 17 proc., a to spadek o 1 punkt. Czwarte miejsce w rankingu zajął premier Donald Tusk, a piąte - były wicepremier i były szef PSL Waldemar Pawlak.

Liderem rankingu nieufności jest Jarosław Kaczyński, chociaż jej poziom spadł o 1 punkt procentowy). Zaufanie do szefa PiS deklaruje wciąż 27 proc. badanych - tyle samo, co przed miesiącem. Drugie miejsce - dla Janusza Palikota: nieufność na poziomie 48 proc. (spadek o 2 punkty), a zaufanie - 26 proc. (wzrost o 1 punkt).

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-9 stycznia na liczącej 1227 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

PAP/Radio ZET/smr

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: