Prezydent sędzią

   2015-11-18 21:35:06

Prezydent Andrzej Duda piastuje od dziś również stanowisko sędziego ostatecznego. Korzystając ze swojej funkcji uniewinnił Mariusza Kamińskiego który przegrał w pierwszej instancji sprawę w której jest oskarżonym.

PiS rządzi

Jarosław Kaczyński nie omieszka wykorzystać swoich powiązań z premierem i prezydentem w celu ochrony swoich kolegów. Dziś mieliśmy tego doskonały przykład. Jarosław Kaczyński chciał aby Mariusz Kamiński był szefem służb specjalnych i ich koordynatorem. Przeszkadzał mu w tym wyrok pierwszej instancji sądu w Warszawie. Dlatego skorzystano z ułaskawienia a raczej umorzenia postępowania wobec Mariusza Kamińskiego.


Mariusz Kamiński

Osoba ta to czarna owca i chłopiec do bicia wystawiony przez Jarosława Kaczyńskiego. Gdy Mariusz Kamiński został powołany na szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dopuścił się przekroczenia uprawnień w działaniach które koordynował. Sąd w Warszawie skazał go w pierwszej instancji na 3 lata więzienia oraz pozbawienie na 10 lat możliwości piastowania stanowisk publicznych. Jarosław Kaczyński korzystając z faktu posiadania swojego człowieka na stanowisku prezydenta w roli Andrzeja Dudy, nakazał uniewinnienie swojego przybocznego który go bronił przed oskarżeniami w sprawie rozkręcenia fałszywej afery gruntowej która miała na celu zniszczenie rządu koalicji PiS, Samoobrona i LPR. Tak, Jarosław Kaczyński sam przyłożył rękę do utraty na osiem lat władzy w Polsce.


Andrzej Duda

Obecny prezydent Andrzej Duda pokazał jasno że jest prezydentem jednej opcji politycznej i że aktywnie bierze udział w tuszowaniu złych uczynków prezesa PiS czyli Jarosława Kaczyńskiego i jego podwładnych takich jak Mariusz Kamiński. Pracownicy kancelarii prezydenta przyznają że Andrzej Duda nawet nie poprosił o akta sprawy ani uzasadnienie wyroku. Po prostu postawił się w roli sędziego i uniewinnił człowieka który działa sprzecznie z literą prawa i wykorzystywał podległe mu służby do prywatnej Hunty przeciwko przeciwnikom politycznym. Takie działanie jest i będzie piętnowane przez niezależne media oraz obywateli do których dotrze ten przekaz. Teraz mamy pełny obraz jak wyglądają rządy w rękach radykalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, tylko dla swoich.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: