Nowy podatek od PiS

   2015-11-24 18:52:17

PiS już chce dołożyć swoim wyborcom więcej zobowiązań podatkowych mimo że w wyborach mówili że ludziom będzie się żyło lżej. Rzeczywistość szybko weryfikuje postępowanie zwycięskiej partii.

Koniec miesiąca miodowego

Mija pierwszy miesiąc od czasu gdy PiS i zjednoczona prawica wygrali w powszechnych wyborach parlamentarnych. Było to święto dla wielu Polaków i z pewnością dla samego Jarosława Kaczyńskiego. Człowiek ten dokonał czegoś niemożliwego. Mimo że sam kojarzy się bardziej z radykalnym neo-katolikiem i raczej osobą nieprzystępną z małą popularnością to doprowadził swoich ludzi do zwycięstwa. Dzięki doświadczeniu które nabrał podczas lat spędzonych po stronie opozycji i widocznie dokładnego prześwietlenia swojej osoby oraz panującej opinii wystawił do walki osoby które nie mają złej historii. Dzięki temu mistrzowskiemu posunięciu objął on sam dwa ważne stanowiska w rządzie, jest i prezydentem i premierem nie zasiadając na żadnym z tych stanowisk pozostając przywódcą i szefem partii PiS.


Tymczasem kończy się hurraoptymizm wyborców. Jak widać z tego co się dzieje wokół Polski oraz w samym kraju to panuje delikatny chaos. Zapowiedzi zmian które proponuje zwycięska partia powodują wycofywanie zagranicznego kapitału z naszego rynku. To zaś powoduje że wszelkie aktywa dostępne ogólne dla wszystkich tracą na wartości. W następstwie tych wydarzeń, gospodarka zaczyna odczuwać presję polityczną.


Nowy podatek od PiS

Zwycięska partia obiecywała że poprawi sytuację Polskich rodzin. Tymczasem ledwo mija miesiąc od wyborów i już słyszymy o nowym podatku. Nowa danina ma być podatkiem który dofinansuje media publiczne. Obecnie zbierane 400 milionów z opłaty audiowizualnej to drobnica przy tym co chce zebrać PiS. Szacunki o jakich myśli nowy rząd to od 1,5 do 2 miliardów rocznie.


Dla firm

Jeszcze nie wiadomo jak nowy podatek wpłynie na zwykłe małe przedsiębiorstwa ale prawdopodobnie takie firmy jak telewizje będą musiały odprowadzać podatek od reklam które wyświetlają w czasie antenowym. Podobne rozwiązanie już funkcjonuje w Polsce. Finansujemy tak Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Dla obywateli

Tutaj już dokładnie wiadomo jak będzie przypisany nowy podatek do obywateli. Są rozważane dwie konkretne opcje, wprowadzone zostanie rozwiązanie które da więcej pieniędzy dla mediów publicznych. Z jednej strony rząd chce przypisać podatek do każdego gospodarstwa domowego które posiada przyłącze prądu z sieci komercyjnej. Z drugiej zaś strony można podatek przypisać do każdego dorosłego Polaka który wchodzi w wiek produktywny.

+ Komentarze

Autor: ami
  2015-11-24
Ale mi nowina. O tym że coś należy zrobić z abonamentem to już było dawno wiadomo i poprzedni rząd już wstępnie z tym kombinował. Jeśli wprowadzą to jeden z tych dwóch podatków z niższym abonamentem dla wszystkich i na swoje wyjdą a obywatel więcej niż teraz nie zapłaci lecz mniej. Co sie tyczy TV to na reklamach zarabiają miliony które idą w większości do prezesów i pseudo celebrytów, domagają się abonamentu choć są Spółką prawa handlowego, nie mają z użytkownikami podpisanej umowy a więc bezprawnie teraz pobierają abonament od indywidualnych odbiorców, żądają od państwa dotacji, więc nie zaszkodzi jak się się podzielą w formie podatku od reklam.

Dodaj Komentarz

Stolica Polski: