Mamy rakotwórcze powietrze

   2015-12-03 11:25:46

Niestety stacje pomiarowe oraz wyniki na ich podstawie opracowywane nie pozostawiają złudzeń. Polska ma jedno z najgorszych zasobów powietrza pod względem zapylenia.

Brudne powietrze

Niestety w Polsce mamy bardzo brudne powietrze. Pamiętamy jakie zdziwienie panowało na minach ludzi gdy dowiedzieli się że w Japonii ludzie chodzą po ulicach w maseczkach ochronnych. Późniejsze doniesienia o zanieczyszczeniu ich powietrza potwierdziło potrzebę stosowania takiego zabezpieczenia. Tymczasem w Polsce jak i całej Unii Europejskiej mamy do czynienia z podobnym problemem jak i w Japonii. Z opracowywanych badań wynika że jakość naszego tlenu znacząco odbiega od normy która powinna być utrzymywana. Ilość zawiesin oraz rakotwórczych związków które są obecne w miejskim powietrzu są po prostu chorobotwórcze.


Paryski szczyt klimatyczny

Obecnie trwa szczyt klimatyczny wszystkich państw naszej planety. Przedstawiciele z całego świata zjechali się w jedno miejsce dokładniej do Paryża w celu omówienia obecnej sytuacji pogodowej na naszej planecie. Do tej pory bagatelizowano wszelkie pogłoski o podwyższającej się temperaturze naszej planety. Puszczano mimochodem informacje o roztapiających się lodowcach. Jednak teraz już w każdym kraju obserwujemy zmiany pogodowe oraz migrację zwierząt które lubią konkretne warunki klimatyczne i z tego powodu zmieniają swoje siedziby.


Niewidoczne zagrożenie

Powietrze którym oddychamy przenosi w sobie niewidzialne gołym okiem pyły które następnie zaśmiecają nasze płuca. Spalanie benzyny czy też ropy tak samo jak palenie w piecu węglem, śmieciami czy drewnem powoduje zapylenie naszego drogocennego powietrza. Ilość zawiesin jest tak wysoka że z perspektywy miasta często widać chmurę wiszącą nad budynkami. Tak to jest smog czyli zawiesina pyłów które zabijają nas od wewnątrz atakując przez płuca. Z danych Europejskich instytucji wynika że 432 tysiące Europejczyków każdego roku umiera z powodu chorób i powikłań wywołanych złym stanem powietrza którym oddychamy.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: