Real Madryt pokonał Rayo Vallecano 2:0, ale do Barcelony traci osiem punktów

2012-09-25 11:02:44

Real Madryt pokonał na wyjeździe Rayo Vallecano 2:0 w spotkaniu 5. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Początkowo mecz miał odbyć się w niedzielę, ale został przełożony na poniedziałek z powodu awarii oświetlenia.

"Królewscy" na prowadzenie wyszli już w 13. minucie po strzale Karima Benzemy. Wynik ustalił Cristiano Ronaldo, który w 69. minucie wykorzystał rzut karny.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Jose Mourinho awansowali na siódme miejsce w tabeli. Do prowadzących piłkarzy Barcelony tracą osiem punktów. Katalończycy radzą sobie na razie znakomicie. Mają komplet wygranych, mimo że w ostatnim meczu mocno męczyli się na własnym boisku z Granadą. Ostatecznie zdobyli w końcówce dwie bramki i cieszyli się z triumfu.