Drażetki Obamy

   2012-10-01 10:26:00

Drażetki wyborcze w kształcie serca z portretem Baracka Obamy przygotowało stowarzyszenie zwolenników prezydenta USA, działające na południu Włoch w gminie Altamura. Poprzednie cukierki sprzed czterech lat zrobiły furorę. Teraz też czeka na nie Biały Dom.

Prężna organizacja pod nazwą Mieszkańcy Apulii dla Obamy przed listopadowymi wyborami w USA ponownie wystąpiła ze słodką inicjatywą, przy pomocy której zamierza zachęcać mieszkających we Włoszech Amerykanów do głosowania na obecnego prezydenta.

Na dużej białej drażetce - na tle amerykańskiej i włoskiej flagi - widnieje jego portret z napisem "Obama 12". Wieść o nowych wyborczych drażetkach już dotarła do Białego Domu, który - jak zapewnił przedstawiciel ruchu z Apulii Onofrio Pepe - już wyraził zainteresowanie ich tegoroczną edycją.

Opakowania można zamówić w Internecie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla ludności regionu Emilia-Romania, która ucierpiała w wyniku majowego trzęsienia ziemi.

Na pomysł wyborczych cukierków działacze z okolic Bari wpadli przed poprzednimi wyborami w 2008 roku. Wówczas cieszyły się ogromną popularnością i zostały uznane za jeden z najciekawszych elementów kampanii na rzecz kandydata Demokratów; tym bardziej interesujących, że powstały poza Stanami Zjednoczonymi. Rozdawano je podczas różnych imprez we Włoszech, organizowanych na rzecz poparcia dla kandydatury Obamy.

Już po zwycięstwie Baracka Obamy jego zwolennicy z Apulii przekazali mu opakowanie drażetek podczas jego wizyty w Berlinie.

Podobne drażetki we Włoszech rozdawane są tradycyjnie w rodzinach jako symbol radości przy różnych uroczystych okazjach, jak ślub, narodziny dziecka, pierwsza komunia.

Radio ZET/PAP

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: