Porażka sezonu! Legia przegrała z Jagiellonią

2012-11-11 08:51:44

Legia Warszawa przegrała na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok 1:2 (0:1). Jedyną bramkę dla Legii zdobył Kuba Rzeźniczak (53). Mimo pierwszej porażki w sezonie, Legia pozostanie liderem ekstraklasy po 11 kolejkach.

Dusana Kuciaka w pierwszej połowie pokonał Dawid Plizga, a po przerwie wyrównał Jakub Rzeźniczak. Jednak później swoją drugą bramkę w tym sezonie zdobył Tomasz Frankowski, dzięki czemu Jagiellonia pozostaje niepokonana na wyjeździe.

Podopieczni Tomasza Hajty źle rozpoczęli spotkanie. W obronie byli bardzo chaotyczni, ale gospodarze nie potrafili tego wykorzystać. Po kilku minutach otrząsnęli się i to goście mieli dobrą okazję na objęcie prowadzenia. W szóstej minucie Michał Pazdan groźnie główkował, ale Kuciak popisał się świetnym refleksem.

Wraz z przebiegiem meczu goście coraz lepiej się prezentowali, a podopieczni Jana Urbana mieli spore problemy z przedostaniem się pod bramkę rywali. Goście natomiast coraz groźniej atakowali i w 36. minucie wyszli na prowadzenie. Frankowski prostopadle podał do Dawida Plizgi, a ten lekkim strzałem przy słupku pokonał Kuciaka. Chwilę później doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn, ale żółte kartki dla Jakuba Koseckiego i Ugochukwu Ukaha uspokoiły sytuację.

Dwie minuty po zmianie stron szansę na wyrównanie miał Ljuboja, ale po jego strzale głową ponownie dobrze interweniował Słowik. Pięć minut później Serb zwiódł jednak obrońców rywali i zainicjował akcję, po której Rzeźniczak z kilku metrów trafił do siatki. Kilkanaście minut później kolejną dobrą okazję miał Ljuboja, ale zbyt lekko trącił piłkę zmierzającą do bramki.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Nika Dżalamidze zagrał piłkę w pole karne lobem, a Frankowski wykorzystał nieporozumienie Marko Sulera z Kuciakiem i bez problemów z kilku metrów trafił do siatki.

Legioniści nie potrafili już wyrównać, ale mimo porażki pozostali na pierwszym miejscu w tabeli. W końcówce spotkania żółtą kartką ukarany został Inaki Astiz, a to oznacza, że nie zagra w następnej kolejce z Lechem w Poznaniu.

Na Pepsi Arenie ponownie była niska frekwencja i zabrakło dopingu, do jakiego przyzwyczaili się piłkarze Legii.

Skład:

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Marko Suler, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak - Michał Kucharczyk (46. Dominik Furman), Daniel Łukasik (71. Janusz Gol), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Jakub Kosecki (83. Michał Żyro) - Danijel Ljuboja.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Filip Modelski, Ugochukwu Ukah (46. Luka Pejovic), Michał Pazdan, Alexis Norambuena - Nika Dżalamidze (87. Łukasz Tymiński), Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski, Dawid Plizga, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski (90+1. Luka Gusic).