3,5 miliona urzędników.

   2012-07-20 10:12:06

Paranoja, w naszym kraju co piąty obywatel to urzędnik. Jesteśmy rekordzistami pod względem zatrudniania niepotrzebnych urzędników.

Kolejny absurd Polskiej rzeczywistości. W Polsce mamy już ponad 3,5 milionów urzędników. Liczba pijawek podłączonych do państwowej kasy pochodzącej z naszych podatków ciągle rośnie. Od stycznia do czerwca 2012 roku przybyło ich kolejne osiemdziesiąt tysięcy. Armia nierobów cały czas rośnie i drenuje wątły budżet Polski.


Politycy oczywiście to bagatelizują. Zatrudnianie rodzin na stanowiskach całkowicie niepotrzebnych jest już na poziomie dziennym. Prywata nie zna granic. Wysoko postawieni urzędnicy wymyślają dodatkowe etaty dla swoich rodzin gwarantując im długie kontrakty z wysokimi odprawami.


Co gorsza nikt nie ma zamiaru nic z tym zrobić. Tusk obiecywał że zmniejszy liczbę zatrudnionych urzędników. Jednak już w pierwszej kadencji swojego rządu zwiększył liczbę urzędników o ponad dwieście tysięcy. Teraz te praktyki są kontynuowane. Wydaje mi się że Tusk chce obstawić się urzędnikami jak Putin. Płacąc swoim wyborcom z państwowej kasy chce się utrzymać przy władzy.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: