Fornalik: Postaramy się o niespodziankę

   2012-11-14 08:38:41

Waldemar Fornalik uważa, że na papierze faworytem środowego meczu jest Urugwaj, 11. w rankingu FIFA. "Jednak postaramy się o niespodziankę" - zaznaczył trener reprezentacji Polski.

To dla nas istotny sprawdzian. Zagramy z klasowym rywalem i to będzie dla nas cenne doświadczenie. To czwarty zespół mundialu w RPA. Ostatnie kilka spotkań nie były skuteczne w ich wykonaniu, ale to nie znaczy, że złe. Nam zależy, aby dobrze zakończyć udaną dla nas jesień - powiedział Fornalik na wtorkowej konferencji prasowej.

Powrót kapitana?

Po ponad pięciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego na boisko może wrócić kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski. Decyzję o tym czy Kuba zagra podejmiemy po wtorkowym treningu lub w środę rano. Co do obsady bramki, to nie wykluczam, że zagrają obydwaj bramkarze - Przemysław Tytoń i Tomasz Kuszczak. Będziemy chcieli rozpocząć spotkanie w najsilniejszym składzie. Wraz z upływem czasu w dwóch, może w trzech przypadkach chciałbym przyjrzeć się rezerwowym" - dodał Fornalik.

Szansa Brożka

W trybie awaryjnym w zastępstwie kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka powołany został Piotr Brożek z Lechii Gdańsk. Kilka miesięcy temu to nazwisko nie przewijało się w kontekście powołań. Jednak od jakiegoś czasu szukaliśmy lewonożnego zawodnika. Zabrakło czasu, aby przewertować kandydatów bardziej skrupulatnie. Jednak nie wykluczam, że Piotr dostanie szansę w środę - wspomniał selekcjoner biało-czerwonych.

Jubileusz "Lewego"

W środę szansę na swój 50. występ w reprezentacji będzie miał Robert Lewandowski. Napastnik Borussii Dortmund zwraca uwagę nie tylko na klasowych snajperów Luisa Suareza czy Edinsona Cavaniego, ale także na innych graczy. Zespół Urugwaju dysponuje nie tylko klasowymi napastnikami, ale również dobrymi obrońcami. Pozory mogą mylić, bo defensywa wygląda chyba lepiej niż atak. Ten zespół traci mało bramek i ciężko będzie stworzyć sytuacje bramkowe" - podkreślił Lewandowski.

Początek meczu Polska - Urugwaj w środę o godz. 20.45 na PGE Arenie Gdańsk.

PAP/Radio ZET

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: