Władze: Tymoszenko przerwała głodówkę. Jej obrońca zaprzecza

   2012-11-15 21:31:09

Ukraińskie władze ogłosiły w czwartek, że była premier Julia Tymoszenko, która od 18 dni prowadziła głodówkę, przerwała protest na prośbę niemieckich lekarzy. Obrońca byłej premier Serhij Własenko oświadczył, że to nieprawda.

W czwartek do Tymoszenko przyjechała delegacja lekarzy z niemieckiej kliniki Charite, którzy nadzorują jej kurację. Osiągnięto porozumienie, że Julia Wołodymyriwna (Tymoszenko) zacznie przyjmować posiłki. Dostarczono jej już jedzenie do sali szpitalnej - powiedziała dziennikarzom wiceminister zdrowia Raisa Mojsejenko.

Własenko oświadczył tymczasem, że Tymoszenko nie ogłosiła końca głodówki. Julia Wołodymyriwna sama przedstawi oficjalne stanowisko w tej sprawie - powiedział.

Tymoszenko, która odbywa karę siedmiu lat więzienia, ogłosiła głodówkę w proteście przeciwko sfałszowaniu wyborów parlamentarnych z 28 października. Strajk głodowy wszczęła dzień po wyborach. Była premier protestuje w szpitalu w Charkowie, gdzie pod nadzorem strażników więziennych leczona jest z przewlekłego schorzenia kręgosłupa.

PAP/Radio ZET

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: