Merkel i Monti bronią strefy euro

   2012-07-30 09:00:58

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Mario Monti podczas rozmowy telefonicznej zadeklarowali, że podejmą wszystkie konieczne kroki, by "chronić strefęeuro". O rozmowie poinformowała w niedzielę Kancelaria Premiera w Rzymie.

Szefowa niemieckiego rządu, która tradycyjnie spędza z mężem Joachimem Sauerem wakacje we włoskich Alpach, zaprosiła Mario Montiego do Berlina na drugą połowę sierpnia. 
 Dziennik "Corriere della Sera" poinformował w niedzielę, że Angela Merkel rozpoczęła tygodniowy pobyt w miejscowości Solda w Górnej Adydze od spotkania ze światowej sławy włoskim alpinistą Reinholdem Messnerem, który namówił ją, aby wybrała właśnie ten zakątek powyżej Doliny Venosta. To część Włoch, gdzie mówi się wyłącznie po niemiecku - przypomina gazeta. Zdobywca ośmiotysięczników oprowadził w sobotę Merkel i jej męża po założonym przez siebie muzeum ludów górskich w zamku w Brunico. - Ona uwielbia wycieczki w góry, mam nadzieję, że znajdzie wolny czas na rekreację - powiedział himalaista, cytowany przez dziennik. Na jego łamach zauważa się też, że są to wakacje pod specjalnym nadzorem. 

 Nad bezpieczeństwem kanclerz czuwa podczas górskich wakacji podwójna ochrona, ponieważ do jej 8-osobowej eskorty osobistej dołączyło ośmiu włoskich policjantów i karabinierów z Bolzano. 

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: