(Nie)świąteczne kartki brytyjskich polityków

   2012-12-19 10:20:38

Rodzinna fotografia, upalne lato i olimpijczycy - oto oficjalne świąteczne kartki najważniejszych brytyjskich polityków. Media poddały je druzgocącej krytyce.

Politycy kartki rozsyłają, a media z radością analizują ich wygląd i polityczny przekaz. Pod lupę brane są  te należące do przywódców trzech głównych partii.

I tak premier Wielkiej Brytanii święta spędzać będzie w olimpijskiej gorączce. Na jego kartce, jak to w święta - upalne lato. Jest żona w letniej sukience i olimpijka z pochodnią.

Szef opozycyjnej Partii Pracy Ed Miliband chwali się rodziną. Na kartce więc żona i dwoje dzieci. Wszyscy w ciepłych sweterkach. Brytyjczycy zarzucają politykom, że to nie kartki świąteczne tylko ulotki promocyjne.

W wyborze świątecznej kartki zdecydowanie wygrywa lider Liberalnych Demokratów Nick Clegg.

Świąteczna kartka wicepremiera Nicka Clegga - Obraz wyświetlany na dodatkowej warstwie

Kartka wicepremiera jest tradycyjna z choinkami, bałwanem, gwiazdkami i Mikołajem. Wykonał ją  8-letni pacjent ze szpitala w Sheffield.

Szacuje się że w tym roku Brytyjczycy wyślą 800 milionów świątecznych kartek. To o 200 milionów mniej niż w 2005. Przeciętny obywatel wyśle 19 kartek. W ubiegłym roku wysłał 15.

Anna Rączkowska, RF/Radio ZET

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: