Maradona selekcjonerem reprezentacji Iraku?

   2012-12-21 20:47:12

Diego Maradona prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Iraku. Były argentyński piłkarz jest najpoważniejszym kandydatem, a za cel wybrał sobie doprowadzenie drużyny do finałów mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku.

"Zadzwonili do nas z Iraku z prośbą o pomoc w znalezieniu trenera, a my zaproponowaliśmy im Diego, co ich bardzo ucieszyło. Z tego, co wiem, obie strony są mocno zainteresowane i prowadzą poważne rozmowy. Ich korzystne sfinalizowanie jest bardzo prawdopodobne" - stwierdził w rozmowie z dziennikiem "Claris" agent Hernan Toffoni z World Eleven, która obsługuje Maradonę.

Firma ta dysponuje wyłącznymi prawami do organizacji spotkań towarzyskich reprezentacji Argentyny, którą "boski Diego" prowadził w latach 2008-10. Jako piłkarz czterokrotnie wystąpił na mundialu, ale tylko raz z drużyną narodową w nim triumfował - w 1986 roku w Meksyku.

Ostatnio 52-letni Maradona pracował w lidze Dubaju jako trener klubu Al Wasl, ale odszedł po 14 miesiącach, w połowie tego roku. Jeśli rozmowy z iracką federacją piłkarską się powiodą, to rozpocznie prace przed zaplanowanym na 6 lutego meczem towarzyskim przeciwko Indonezji w Bagdadzie.

Reprezentacja Iraku dotychczas tylko raz zakwalifikowała się do mistrzostw świata - w 1986 roku.

PAP/Radio ZET/ToL

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: