"Diablo" powalczy w Afryce. Ludzie nie pójdą do pracy

   2012-12-29 21:50:58

Walka Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z Francuzem Jeanem-Marcem Mormeckiem o mistrzostwo świata WBC w kategorii junior ciężkiej odbędzie się 9 lutego na stadionie piłkarskim w Gwinei Równikowej. Gospodarzem imprezy będzie prezydent tego kraju

Dziewiąty lutego 2013 ma być wielkim dniem sportu w Gwinei Równikowej, zaś mieszkańcy będą mieli wolne od pracy. W przeszłości byłem w różnych miejscach na tym kontynencie, jak Senegal czy Tunezja, ale w tak +czarnej+ Afryce jeszcze nie" - powiedział promotor polskiego boksera Andrzej Wasilewski.

Dla Włodarczyka to będzie piąta obrona pasa czempiona. Do tej pory nigdy nie rywalizował w Afryce; pochodzący z Gwadelupy Mormeck raz - w RPA, ale dawno, bowiem przed ośmioma laty. Pokonał wtedy na punkty Amerykanina Virgila Hilla, a stawką był pas WBA w kat. junior ciężkiej.

W zawodowej karierze 31-letni Włodarczyk ma 47 zwycięstw, dwie porażki i remis. Z kolei bilans 40-letniego Mormecka to 36 wygranych i pięć przegranych. Francuz był mistrzem świata WBC i WBA w junior ciężkiej, ale ostatnio rywalizował w ciężkiej z Ukraińcem Władimirem Kliczką. Uległ przez nokaut w czwartej rundzie, a statystycy wyliczyli, że zadał... trzy celne ciosy.

PAP/Radio ZET/ToL

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: