Lance Armstrong przerywa milczenie!

   2013-01-09 13:34:26

Słynny amerykański kolarz, w październiku zdyskwalifikowany dożywotnio za doping, przyjął zaproszenie gwiazdy telewizji - Ophry Winfrey. Wywiad z Armstrongiem zaplanowano na 17. stycznia.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie słynna dziennikarka będzie rozmawiać z równie słynnym sportowcem, bo jej rzeczniczka prasowa odmawia takich informacji. Nieoficjalnie mówi się jednak, że wywiad będzie transmitowany przez Ophrah Winfrey Network na żywo z jego domu w Austin, w Teksasie.

Od czasu nałożenia dyskwalifikacji przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) Armstrong nie wypowiadał się w mediach. Wcześniej konsekwentnie zaprzeczał zarzutom o stosowanie niedozwolonych środków dopingowych, utrzymywał też, że nie brał jakiegokolwiek udziału w nielegalnym procederze, który odkryto w jego grupie kolarskiej U.S. Postal.

UCI pozbawiła 41-letniego Amerykanina siedmiu zwycięstw w najbardziej prestiżowym wyścigu Tour de France, unieważniła wszystkie wyniki Armstronga od 1. sierpnia 1998 r. i nakazała mu zwrot części premii finansowych, które uzyskał w tym okresie. Zainwestowane pieniądze chcą odzyskać również byli sponsorzy i partnerzy kolarza, jak SCA Promotions, FRS czy Honey Stinger. Według "Forbes Magazine" - może chodzić nawet o 50 milionów dolarów.

PAP/Radio ZET/smr

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: