Samuel Etoo autorem komiksu

   2013-01-16 13:21:36

Słynny kameruński piłkarz, który gra teraz w rosyjskim zespole Anży Machaczkała, ma już także w dorobku historię obrazkową. Bohaterem jest on sam - komiks opowiada o jego losach nie tylko sportowych.

"Literacki" debiut gwiazdora futbolu jest wydany w języku francuskim. Opowiada m.in. o tym, jak mały Samuel sprzedawał ryby na ulicach rodzinnej Douali, największego portu Kamerunu. To dopiero pierwsza z planowanych dziewięciu części autobiograficznego wydawnictwa, dzięki któremu będzie można poznać szczegóły kariery sportowej i życia prywatnego 31-letniego Kameruńczyka.

"W przystępny sposób chcę opowiedzieć młodym ludziom moją historię. Pokazać, że Samuel Etoo nie zawsze był milionerem, a tak jestem obecnie postrzegany. Jednak mogę być przykładem, jak dzięki ciężkiej pracy ze społecznych nizin można dotrzeć na szczyt" - mówi Etoo.

Były zawodnik m.in. Barcelony i Interu Mediolan przeprowadził się z Włoch do Rosji w 2011 r. Został tam najlepiej zarabiającym piłkarzem świata - jego roczna gaża to 20 mln euro.

PAP/Radio ZET/smr

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: