AO: Szarapowa bije rekord!

   2013-01-22 13:31:13

Rosjanka Maria Szarapowa rozbiła swoją rodaczkę Jekaterinę Makarową w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open. O finał powalczy z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej - Chinką Na Li.

Nr 2 światowego rankingu straciła w pięciu meczach przed półfinałem w sumie zaledwie 9 gemów. To nowy rekord Australian Open - poprzedni ustanowiła Monica Seles, ale było to "aż" 12 gemów. Pierwsze dwa pojedynki Szarapowa wygrała po 6:0, 6:0, czwarty 6:1, 6:0 i tylko Amerykanka Venus Williams w trzeciej rundzie urwała Rosjance tyle gemów, co Makarowa.

Mimo gładkiego zwycięstwa 6:2, 6:2 w godzinę i 6 minut, najlepsza rosyjska tenisistka przekonywała na konferencji prasowej, że mecz był wyrównany. Szarapowa jeszcze nigdy z Makarową nie przegrała, ale zapewnia, że niezależnie od wyniku zawsze ma z nią ciężką przeprawę.

W półfinale Maria Szarapowa zmierzy się z rozstawioną z nr 6. Na Li, z którą ma bilans 8-4. Chinka pokonała wcześniej Agnieszkę Radwańską 7:5, 6:3. W środę dwa pozostałe ćwierćfinały: nr 1 na świecie Białorusinka Wiktoria Azarenka zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową, a Amerykanka Serena Williams (3) - ze swoją młodziutką rodaczką Sloane Stephens.

AFP/PAP/Radio ZET/smr

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: