Piloxing, czyli pilates i boks w jednym

   2012-12-21 21:48:37

Jaka forma aktywności fizycznej pozwala jednocześnie uelastycznić mięśnie, poprawić wytrzymałość i spalić tkankę tłuszczową? Piloxing – nowy trend w fitnessie, którego autorką jest szwedzka instruktorka Viveca Jensen. Przekonały się do niego już hollywoodzkie gwiazdy. Czy znajdzie zwolenników również w Polsce?

Viveca Jensen to pochodząca ze Szwecji i mieszkająca w Stanach Zjednoczonych profesjonalna tancerka, trenerka boksu, instruktorka fitness, trener osobisty gwiazd, a od niedawna również autorka nietypowego treningu zwanego piloxingiem. Stworzyła go na fundamentach pilatesu, boksu oraz tańca. „Piloxing jest ekscytującą i interdyscyplinarną formą fitnessu, który zdobył uznanie na całym świecie, łącznie z największymi gwiazdami i celebrytkami” – czytamy na stronie Viveki Jensen. Miłośniczkami piloxingu są m.in. Ashley Tisdale, Amanda Crew i Hilary Duff.

900 kcal w godzinę
– Kobiety często nudzą się podczas ćwiczeń i to z myślą o nich powstają coraz nowsze kombinacje sportów i aktywności – wyjaśnia trener osobisty Michał Gronowski. I dodaje, że o piloxingu mówi się przede wszystkim jako o doskonałym „spalaczu” tłuszczu. Trudno się temu dziwić; trening jest tak intensywny, że w ciągu godziny można spalić od 500 nawet do 900 kcal. A lista zalet piloxingu jest znacznie dłuższa. Michał Gronowski tłumaczy, że zapewnia on siłę i wytrzymałość, ale – co ważne zwłaszcza dla kobiet – nie powoduje przyrostu masy mięśniowej.

Dzięki piloxingowi możemy pozbyć się nadwagi, wyrzeźbić sylwetkę, wzmocnić kręgosłup, poprawić kondycję, uelastycznić mięśnie i nabrać szybkości. Ponieważ zajęcia opierają się również na elementach tańca, piloxing uczy kobiety, jak poruszać się z gracją i dzięki temu poczuć się pewnie w swojej skórze. – Pilates kojarzy mi się ze spokojem, a boks z czymś przeciwnym, piloxing jest zatem połączeniem dwóch kontrastów – zauważa Michał Gronowski. Warto dodać, że piloxing wpływa korzystnie także na psychikę; pozwala się wyciszyć, odprężyć i zrelaksować.

Trening dla każdego

Zajęcia piloxingu odbywają się w grupie. – Taki trening może zaspokoić potrzeby socjalizacji kobiet i zapewnić im rozrywkę na wysokim poziomie z dodatkiem treningu interwałowego, czyli takiego, podczas którego drastycznie przyśpiesza metabolizm. Połączenie ciosów z figurami pilatesu to jednocześnie wysoka i niska intensywność; tak, jak podczas interwału, gdy przeplatamy marsz z biegiem – tłumaczy Michał Gronowski. Aby uprawiać piloxing, potrzebne są tylko specjalne rękawice, które wspomagają pracę układu krążenia i modelują ramiona.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: