Arkeia Network Backup 10

   2013-01-27 15:20:45

Najnowsza wersja Arkeia Network Backup, rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dla firm, rewolucjonizuje sposób przechowywania backupu poza infrastrukturą sieci firmowej.

Replikacja umożliwia maksymalną ochronę kopii zapasowych kluczowych dla przedsiębiorstw danych, polegając na stworzeniu dodatkowej kopii backupu, która przechowywana jest na nośnikach dyskowych w odrębnej lokalizacji fizycznej (tzw. chmurze) niż podstawowy backup. Do tej pory replikowanie danych do zdalnych lokalizacji wykonywane było zwykle za pośrednictwem sieci WAN. Problemem tego typu rozwiązania jest ograniczona przepustowość łącza, która może powodować, iż duże porcje danych będą replikowane bardzo długo lub ich replikacja do chmury w ogóle nie będzie możliwa.

Wersja 10 Arkeia Network Backup rozwiązuje te problemy wprowadzając na rynek rewolucyjne podejście do replikacji danych - replikację hybrydową. Umożliwia ona administratorowi połączenie przesyłu danych przez łącze internetowe oraz fizycznego transportu na nośnikach zewnętrznych, takich jak dyski przenośne. Dane przenoszone w różny sposób są następnie łączone bez zaburzenia ich struktury. Dzięki opatentowanej technologii progresywnej deduplikacji danych, która w bardzo efektywny sposób zmniejsza ilość backupowanych oraz replikowanych danych, Arkeia v10 pozwala przedsiębiorstwom na maksymalną ochronę danych w chmurze bez ponoszenia wysokich kosztów za ich przesył przez sieć. Większe porcje danych mogą być transportowane fizycznie za pomocą przenośnych nośników danych, podczas gdy mniejsze porcje (jak codzienne backupy inkrementacyjne poddane progresywnej deduplikacji) mogą być wysyłane przez sieć. Daje to firmom efektywną kosztowo i wygodną alternatywę dla backupu na taśmę. Dzięki Arkeii v.10 backup może również być przywracany w sposób hybrydowy, co maksymalnie skraca czas odzyskania kluczowych danych po awarii.

fot. Fernando Madeira - Fotolia.com

Chmura

Arkeia v10 pozwala przedsiębiorstwom na maksymalną ochronę danych w chmurze bez ponoszenia wysokich kosztów za ich przesył przez sieć.


W wersji 10 rozwiązania Arkeia producent wprowadza jednocześnie kilka innych kluczowych zmian. Sama konsola www została gruntownie usprawniona, oferując jeszcze bardziej intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji związanych z backupem. Replikacja odbywa się teraz za pośrednictwem szyfrowania SSL, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych. Wprowadzone zostało także oficjalne wsparcie dla VMware vSphere 5.1 oraz poszerzono listę wspieranych platform systemowych m.in. o Windows 8 (32 i 64-bit) i Windows 2012 (64-bit). Zwolenników zapisu backupu na taśmy ucieszy pełne wsparcie technologii LTO-6.

Dystrybutorem rozwiązań Arkeia Network Backup w Polsce jest firma DAGMA Sp. z o.o., dystrybutor skoncentrowany na bezpieczeństwie IT oferujący rozwiązania Arkeia poprzez sieć swoich resellerów w całej Polsce. 

www.dagma.pl

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: