FaceBook i darmowy internet

   2014-03-17 13:09:47

Nowe podejście do darmowego internetu. Dwaj giganci Google i FaceBook podjęły działania w celu zwiększenia zasięgu internetu na całym świecie. Do tej pory znaczna część mieszkańców ziemi nie posiada stałych łączy które mogą nieprzerwanie dostarczać internet.

Facebook kontra Google

Google i FaceBook stale poszukują nowych użytkowników dla swoich usług. Obecny zasięg internetu jest już wyeksploatowany. Dlatego obaj giganci branży internetowej starają się poszerzyć zasięg globalnej sieci i dotrzeć do miejsc gdzie do tej pory nie było internetu. Nawet inwestycja sporego kapitału nie odstrasza obu gigantów przed przedsięwzięciem. Jedna i druga firma już od dawna konkuruje w poszukiwaniu nowych odbiorców ich usług dlatego ten kto pierwszy dostarczy darmowy internet w miejsca gdzie do tej pory było to niemożliwe, na pewno zyska w oczach osób obdarzonych darmowym internetem.


Google i sposób na internet.

Firma Google już od kilku tygodni testuje nad Nową Zelandią balony które działają jako HotSpot. Zawieszone na znacznej wysokości, zwiększają zasięg WiFi dostępnej tam sieci. W tej chwili czekamy na zakończenie testów i informacje jakie opublikuje Google na temat skuteczności.


FaceBook i sposób na internet.

Firma FaceBook ma trochę inne podejście do tematu. Darmowy internet miałyby dostarczać bezzałogowe samoloty które latały by na wysokości 20 kilometrów. W pierwszej fazie firma FaceBook chce zainwestować w kilkadziesiąt takich maszyn i rozpocząć testy nad Afryką.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: