Rewolucja w motoryzacji

   2015-12-03 10:13:26

Dwóch Polskich konstruktów właśnie zrewolucjonizowało świat motoryzacji. Stworzyli oni specjalne gogle dla motocyklistów.

Nowości w świecie motorów

Świat obecnie pędzi za nowościami oraz innowacjami. Oba kierunki dość zbieżnie ze sobą idą. Zazwyczaj nie ma nowości bez innowacji. Polscy konstruktorzy opracowali właśnie nowe gogle dla motocyklistów. Nowe okulary mają być tak samo funkcjonalne jak okulary pilota myśliwca. Tak taka technologia jest już dostępna dla przeciętnego kowalskiego. Twórcy obecnie posiadają gotowe działające urządzenie prototypowe. Poszukują oni obecnie kontaktów wśród producentów kasków dla motocyklistów. Jeśli uda się wdrożyć linię dla posiadaczy dwóch kółek to prawdopodobnie następnym krokiem będzie próba opracowania konstrukcji dla kierowców samochodów.


Co nowego ?

Polscy konstruktorzy opracowali model urządzenia które ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo motocyklistów, kierowców i pieszych zarazem uczestniczących w ruchu drogowym. Dzięki nowemu wynalazkowi, kierowca motocyklu nie musi odrywać oczu od drogi którą się porusza. Wszelkie parametry pracy motocykla będą kierowcy wyświetlać się przed oczami na soczewkach nowych okularów. Urządzenie docelowo ma być zintegrowane z kaskiem motocyklisty. Działanie ma być identyczne z okularami dla pilotów myśliwców. Dzięki temu kierowca wszelkie potrzebne informacje ma na bieżąco przed oczami i może skupić się na omijaniu przeszkód.


Następnym krokiem konstruktorów jest próba zintegrowania obrazu z kamer montowanych w lusterkach lub z tyłu motocykla. Wszelkie połączenia mają odbywać się bezprzewodowo aby umożliwić kierowcy 100 % komfortu oraz mobilności. W przyszłości podobne okulary mogą być dostępne również dla kierowców zwykłych samochodów. Podczas jazdy kontrola wskaźników zmusza nas do oderwania wzroku od drogi. A każda sekunda w ruchu to kilka metrów asfaltu przebytego z prędkością w mieście do 50 kilometrów na godzinę. W czasie jednej sekundy możemy doprowadzić przez nieuwagę do kolizji drogowej lub śmierci pieszego.


Jeśli ilość informacji zawartych na ograniczonym polu nowych okularów będzie umożliwiać swobodne obserwowanie drogi to ten wynalazek może naprawdę odnieść sukces na całym świecie. Czas pokaże, testy dopiero będą przeprowadzane.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: