Baterie domowe

   2015-12-05 15:29:03

Nowość w technologiach które mają na celu upowszechnienie własnych instalacji które produkują prąd z odnawialnych źródeł a następnie magazynują i uwalniają do obsługi urządzeń domowych.

Tesla

Tesla jest to firma twórcy generatorów Tesla. Wynalazca o tym samym nazwisku co nazwa firmy oraz generatora prądu, dokonał przełomowego odkrycia i dzięki temu i ochronie patentowej może dziś tworzyć urządzenia przyszłości. Gdy wynalazca tworzył swój pierwszy generator na pewno nie wiedział ile to otworzy drzwi do nowych zastosowań. Teraz w erze dużego postępu dawny wynalazek który prześcigał swoją epokę ma szansę spełniać się w gospodarstwie domowym.


Nowe urządzenie

Firma Tesla pochwaliła się nowym urządzeniem które jest baterią domową. To nowość która ma na celu opanowanie czegoś czego do tej pory ludzkość nie mogła zrobić. A mianowicie gromadzić energię w dużej ilości na późniejsze potrzeby. Bateria którą skonstruowano nie tylko w fabrykach Tesla ma jeden cel, gromadzić energie elektryczną.


Urządzenie jest w pełni automatyczne, samo steruje ładowaniem i rozładowywaniem poszczególnych modułów akumulatorowych. Ładowanie jest preferowane z źródeł OZE czyli przez przydomowe elektrownie słoneczne lub wiatraki. Zgromadzona energia ma zapewnić stałe pokrycie zapotrzebowania w prąd dla domku jednorodzinnego podczas gdy spada napięcie z ogniw słonecznych czy też z wiatraka.


Gromadzenie energii w domu

Do tej pory możliwe było jedynie odsprzedawanie energii elektrycznej wprost do sieci i dopiero pobieranie jej z ogólnego przyłącza na potrzeby własnych urządzeń. Tak czy tak, użytkownik był zobligowany do uiszczania opłaty z tytuły pobierania energii elektrycznej z przyłączonej sieci. Teraz za pomocą nowego wynalazku, domowy producent prądu będzie mógł jego nadmiar zgromadzić na późniejsze ewentualne potrzeby bez konieczności kupowania energii z sieci elektrycznej.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: