IPhone 5 – Nowość

   2012-06-11 13:58:51

Przyszedł czas na nowy smartFon.

Od niedawna już nie wybieramy telefonów na podstawie jego wyglądu a raczej chodzi nam o funkcjonalność. Od wprowadzenia smartFon-ów świat się zmienił. Telefon to już nie tylko ładny gadżet który może być wzbogacony o dotykowy ekran.

Dzisiejsze telefony to połączenie starej komórki i wiadomości tekstowych z nowoczesnym wzornictwem i możliwościami które w obecnym czasie są dopiero odkrywane. Postęp technologiczny w ostatnich latach był tak ogromny że programiści dopiero uczą się zagospodarowywać dostępne opcje.

Rewolucją okazało się nowe oprogramowanie połączone wraz z miniaturowymi procesorami. Ta technologia zbliżyła smartfon-y do tabletów. Obecnie smartFon-y są najczęściej kupowanymi urządzeniami przenośnymi. Wypierają z rynku urządzenia które z telefonią nie mają za dużo wspólnego poza faktem że ich funkcje są starannie dodawane do nowych konstrukcji. Na początek pod nóż historii poszły przenośne odtwarzacze mp3. W obecnej chwili wypierane są aparaty fotograficzne tak zwane kompakty. Większość telefonów w obecnym momencie posiada już dobry aparat fotograficzny a nawet kamerę o rozdzielczości od 7 do 10 megapikseli.

Dla konsumentów jest to oczywiście dobra wiadomość gdyż nie muszą wydawać pieniędzy na kilka urządzeń a jedynie na jedno które ma zintegrowane w sobie kilka innych.Obecnie czekamy na iPhone 5. Obecnie Apple jedynie poinformowało że prace trwają. Jednak nie ma obecnie przecieków na temat nowych funkcji smartFonu.

+ Komentarze

Autor: Podaj swoje imię...
  2012-08-10
A jak z „pikselowatością” przy 3,5 cala i rozdzielczości 320d7480 px? W wdrfiile S jest ta sama rozdzielczość przy 3,2 cala i ekran nie powala jakością, widać piksele.Odpowiadając na Twoje pytanie, nie widziałem pikseli i z jakością nie było źle. Jakoś tak sobie Samsung z tym poradził. Natomiast znacznie gorzej z aparatem w ogf3le nie chciał działać. Prf3bowałem nim robić zdjęcia i nic. Nie reagował.

Dodaj Komentarz

Stolica Polski: