Google i olimpiada

   2012-08-08 11:15:00

Google promuje olimpiadę w Londynie za pomocą obrazków dostępnych na stronie wyszukiwarki. Fajna zabawa to pierwsze spostrzeżenie większości pracowników biurowych.

Czy Google zabiera czas pracownikom ?

Znane są spostrzeżenia że gry zamieszczane na stronie wyszukiwarki Google potrafią wyciąć kilka godzin z życia pracownika biurowego. Pierwszym takim zjadaczem czasu była gra PacMan. Pamiętna gra która została usunięta ze strony wyszukiwarki Google po spostrzeżeniach pracowników którzy twierdzili że spędzili większość dnia pracy na kierowaniu strzałkami PacManem po planszy ociekając przed duchami i próbując pochłonąć wszystkie kuleczki.


Google zachwyca.

Od tamtej pory jednym ze sposobów ściągnięcia użytkowników wyszukiwarki na stronę jest fakt że prawie każdy wie że w dni rocznic wydarzeń lub w przypadku takich imprez jak igrzyska olimpijskie na stronie pojawiają się różne obrazki oraz gry.


Bardzo fajna inicjatywa.

Pomysłowość jest dobra jednak , gry Google mają jedną podstawową wadę. Zabierają cenny czas pracownikom biurowym odciągając ich uwagę od spraw firmowych. Nic z tym nie można raczej zrobić gdyż rozwiązania takie jak w przypadku FaceBook czyli blokada ich domeny w obrębie sieci firmowej raczej nie jest wskazana w stosunku do najpopularniejszej wyszukiwarki.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: