Zamach podczas pogrzebu w Iraku

   2012-06-19 22:04:48

15 ofiar śmiertelnych i 40 rannych. W Bakubie podczas odbywającego się w poniedziałek pogrzebu przywódcy plemiennego, doszło do samobójczego wybuchu.

W namiocie wśród żałobników były ważne osobistości, m.in. wysocy rangą przedstawiciele sił zbrojnych, co powoduje obawy przed walkami wyznaniowymi tym bardziej, że w rządzie  zasiadają przedstawiciele różnych partii.
Za ostatnie zamachy odpowiada iracka Al-Kaida, której celem było ukazanie skuteczności rządu szyickiego al-Malikiego.
W ostatnich dniach miały miejsce jeszcze inne zamachy, m.in. w punkcie kontrolnym w Um al-Nawa; podczas obchodów religijnych w Bagdadzie -  gdzie zginęło ponad 30 osób a 80 zostało rannych, a także w cała seria ataków (72 ofiary, 250 rannych) przeprowadzonych na pielgrzymów przez rebeliantów mających związek z Al-Kadią.

+ Komentarze

Autor: Podaj swoje imię...
  2012-08-11
Cudowna analiza zhmacau. Muszę częściej tu zaglądać! Porządna dawka śmiechu przed snem.\"Zastanawia mnie skąd Rosjanie w ciągu paru minut po wybuchu bomby na lotnisku w Moskwie wiedzieli na 100%, że to był zamach.\" - hmmm... Faktycznie, też muszę to przemyśleć. Może ktoś z KGB (nieistniejącego od \'91) przewoził bombę w walizce (co jest wielce prawdopodobne - mf3gł wieźć ją do Polski w celu wysadzenia w powietrze Jarosława Kaczyńskiego, ktf3rego Rosja strasznie się boi) lecz źle ją zabezpieczył i mu wybuchła. Normalna sprawa, a oni od razu zakładają że zamach. Jedyny zamach był w Smoleńsku (plus oczywiście dobijanie rannych strzałami w potylicę). Pytanie do Twojej tezy - jakie kampanie wyborcze wspieraly zamachy w 2005 i 2006? Czy zamachy w 2009 i 2010 też byly elementem kampanii wyborczej? W Rosji kampamia widać trwa na okrągło, a KGB się przebrało na stałe za islamskich ekstremistf3w.W tekście pojawia się też zarzut że Putin osobiście kierował akcją, abstrahując od tego że to bzdura - dokładnie odwrotny zarzut stawiacie Tuskowi. Schizofrenia?Pozdrawiam! Życzę zdrowia. Precz z Tuskiem! Go Jarosław!

Dodaj Komentarz

Stolica Polski: