Moskwa się zbroi

   2015-12-03 10:37:13

Trwają dostawy zamówionego wcześniej sprzętu wojskowego który ma wzmocnić i dostosować do nowego oblicza pola walki wojska Rosyjskie.

Rosja się zbroi

Jak co roku do obwodów wojskowych znajdujących się na terenie Rosji trafia nowe wyposażenie. Tym razem tylko w listopadzie dostarczono ponad 40 nowych statków powietrznych. Większość to zmodernizowana wersja poprzedniej maszyny tylko udoskonalona lub wyposażona w nowe elementy pomagające w walce defensywnej. Jednak do baz wojskowych trafiają też nowości salonów wojskowych.


Rosjanie wyprodukowali również nowe samoloty które są w generacji 4++, mowa o myśliwcu SU-35s. Samolot ten to nowa konstrukcja która dopiero będzie testowana w warunkach ćwiczebnych. Wojsko posiada jedynie jeden egzemplarz tej maszyny. Większą liczbą sztuk w eskadrze bo aż 10 nowych myśliwców przechwytujących SU-31BM zostało przerzuconych drogą powietrzną do centralnego obwodu wojskowego. Myśliwiec podobno potrafi śledzić tylko do 10 celów jednocześnie. Jednak konstruktorzy twierdzą ze to nie jest ograniczeniem gdyż maszyna potrafi zniszczyć nawet 6 celów jednocześnie.


Na ten rok zaplanowany jest jeszcze odbiór wielu maszyn dla wojska. Mimo kryzysu armia Rosyjska wcale nie oszczędza. Putin zwalnia całe szeregi urzędników ale nie zabierze ani jednego rubla z planów zbrojeniowych. Okrojono nawet budżet agencji kosmicznej tylko w celu obrony budżetu armii.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: