Uczestnicy bójki zatrzymani.

   2012-06-16 15:08:32

Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się policji rozpoznać oraz zatrzymać chuliganów.

Dziś 16.06.2012 kolejnych sześciu pseudo kibiców zostało zatrzymanych przez policję. Zatrzymani są oskarżeni o czynny udział w burdach które miały miejsce we wtorek w Warszawie. Chuligani zostali rozpoznani dzięki zdjęciom z miejskiego monitoringu, tak informuje rzecznik stołecznej policji KSP Maciej Karczyński.


Do bijatyki doszło we wtorek przed meczem Polska – Rosja. Podczas meczu oraz bezpośrednio po również pseudo kibice wszczynali awantury. Dzisiejszych sześciu zatrzymanych to Polacy. Ale w policyjnym areszcie spędzają czas również Rosjanie. Większość dziś zatrzymanych osób według policji ma powiązania z jedną z Warszawskich drużyn futbolowych – twierdzi policja.


Zatrzymani dziś przez policjantów chuligani są w wieku od 23 do 32 lat. PAP podała informację że osoby te są bezpośrednio powiązane z bojówkami Legi Warszawa.


Tak szybkie działanie policji było skuteczne dzięki internautom którzy przesyłali zdjęcia zamieszczane na FaceBook oraz filmy z YouTube które dokumentowały przebieg zdarzeń. Monitoring miejski nie był w stanie zabezpieczyć odpowiednich materiałów filmowych aby skutecznie przeprowadzić poszukiwania winnych zajść ulicznych.


Ilość osób zatrzymanych z dnia na dzień rośnie. Dziś policja już mówi o 190 osobach zatrzymanych w związku z zajściami z wtorku.


Sądy orzekają w trybie przyśpieszonym, dzięki temu wyroki zapadły już w kilkudziesięciu przypadkach. Kary są niewielkie gdyż wyznaczana jest grzywna od 200 do 2500 zł. Dla obywatel-ów Rosji zapadają wyroki typu nakaz opuszczenia Polski w trybie natychmiastowym.


Zarzuty jakie usłyszało większość chuliganów to między innymi udział w nielegalnych zgromadzeniach, udział w bójkach, niszczenie mienia oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariusza na służbie. Typowe dla polskiej policji.

+ Komentarze


Dodaj Komentarz

Stolica Polski: